iZombie
Oyuncular Tümü
9.5 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

iZombie

ABD - dakika - Bilim Kurgu | Dram - tümü
Konusu

   iZombie dizisi beyin yiyen zombilerin var olduğu bir dünyada, zombi bir kadının cinayetleri yetenekleri sayesinde çözmesi konu alınıyor.

   Dizinin yönetmen koltuğunda Michael Fields, Mairzee Almas ve Jason Bloom oturmaktadır. Dizinin senaristliğini Diane Ruggiero, Rob Thomas ve  Mike Allred yapmaktadır. Josh Kramon tarafından dizinin müzikleri yaıplmıştır. Başta New Westminster, Britanya Kolumbiyası ve Kanada olmak üzere bir çok farklı mekanda dizinin çekimleri yapılmaktadır. Dizinin oyuncu kadrosun da Rose Mclver, Malcolm GoodWin, Rahul Kohli, Robert Buckley ve David Anders yer almaktadır. Dizide normal bir yaşam süren tıp öğrencisi Liy’in zombiye dönüşmesi ve sonrasında yaşadığı olaylar konu edinilmektedir. Liy zombiye dönüştükten sonra adli tıpta iş bulup çalışmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise yiyebileceği beyinler bulması ve insanlığını koruyabilmesidir. Ancak sonradan fark eder ki, her yediği beyin ceset sahibinin anılarının kafasının içerisinde duymasına sebep olmaktadır.  Liy bu durumdan faydalanmaya karar vermektedir.  Kimin tarafından işlendiği belli olmayan cinayet davalarını bir polis dedektifi ve patronuyla birlikte çözmeye başlayacaktır. DC Comics’in iZombie adında li çizgi romanından uyarlanmaktadır. Yapımcı Veronica Mars tarafından yaratılmaktadır. Liy karakterini genç oyuncu Rose Mclver canlandırmaktadır. Mclver iZombie (2015),  Power Rangers R.P.M. (2009), Brightest Star (2013) ve Noel Prensi (2017)  gibi yapımlardan bilinmektedir. Yakışıklı oyuncu Robert Buckley  iZombie (2015), 666 Park Avenue (2012),  One Tree Hill 5 (2003) ve Dimension 404 (2017)  gibi yapımlardan tanınmaktadır. Oyunculuğun dışında yönetmenlik ve yapımcılıkla uğraşan Malcolm GoodWin bir çok film ve dizide yer almaktadır.  iZombie (2015),  Kirli Oyun (2012), Mississippi Damned (2009) ve Breakout Kings (2011) gibi yapımlardan bilinmektedir.

   Dizinin imdb performans puanı on üzerinden 8.3 olarak değerlendirilmektedir. Şimdiye kadar iki sezonu yayınlanmıştır. Her bir bölüm yaklaşık olarak kırk beş dakika sürmektedir. Komedi suç ve dram türlerine giren dizi kendi alanında beklenilen başarıyı yakalamaktadır. Komedi sahneleri ve polisiye dizi severlerinin izleyicilerine önerilebilecek nitelikte bir dizidir.  Kurgusunun ara hikayelerle desteklenmesi tecrübeli oyuncu kadrosuyla beklentiyi karşılamaktadır.

Sezonlar